Často kladené otázky (FAQ)
Prosím, prv ako nás kontaktujete, prečítajte si odpovede na najčastejšie kladené otázky.
Nie, záchranná rampa je určená výhradne pre bazény zapustené do zeme.
V menších bazénoch rozhodne áno, no pokiaľ vlastníte väčší bazén, odporúčame použiť aspoň jednu záchrannú rampu na 10 metrov štvorcových plochy.
Živočíchy môžu do bazenu padnúť z viacerých dôvodov, napr.:
- Nevšimnú si okraj bazénu keď idú okolo
- Priťahuje ich voda z ktorej sa chcú napiť
- Pri vyrušení v blízkosti bazéna sa ponáhľajú úkryt a spadnú do bazéna pri uniku
- Ak je bazén pod stromami, môžu do neho padnúť aj z vetvy
Kolmé okraje bazénov sú často natreté farbou, ktorá vytvára príliš hladký povrch na to, aby sa naň mohli zachytiť.Aj keď sa im to môže niekedy podariť, neustále vlnenie vodnej hladiny ich po chvíli často spláchne späť do vody. Preto by aspoň jedna časť bazéna mala mať povrch, ktorý pomôže topiacim živočíchom vyliezť von. Pokiaľ to konštrukčne nie je možné vyriešiť inak, je záchranná rampa tou správnou voľbou do vášho bazéna.
Samozrejme, podobne ako žaba sú dobrými plavcami aj iné drobné živočíchy, ktoré môžu skončiť uviaznuté v bazéne. Avšak, plávanie je pre ne vyčerpávajúca činnosť, ktorú musia striedať s oddychom a regeneráciou opreté o pevný podklad. Pokiaľ túto možnosť nemajú, môžu poľahky zahynúť na vyčerpanie.
Druhým závažným problémom pre obojživelníky je často vysoký obsah chemických látok, ktoré ľudia používajú v bazénoch z hygienických dôvodov. Ten nepriaznivo vplýva na zdravie žiab a tak dlhodobá návšteva bazéna pre ne môže skončiť aj otravou.
Kontaktujte nás